Android İçin İnternet Explorer Gelebilir!
25/03/2014

 

Microsoft'un bazı yönleri ile eleştirilen web tarayıcısı İnternet Explorer'ı, Google'ın sevilen işletim sistemi Android'e getirme çalışmalarına başladı.

 
 
 

Windows Phone ile hayatımıza giren İnternet Explorer Mobil, yakındaAndroid için duyurulabilir. Ünlü teknoloji sitesi Tech Crunch'ın, adı açıklanmayan Microsoft yetkilisinden aldığı bilgiye göre, şirket İnternet Explorer'ın popülerliğini arttırmak adına Android sürümünü yayınlayacak.

Eskiden masaüstü ve dizüstü bilgisayarların vazgeçilmez tarayıcısı olanİnternet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi rakiplerin karşısında duramamış, eski popülerliğini kaybetmişti. Windows 8 ile tanıtılan İnternet Explorer sürümünde, tarayıcının bir çok sorunu halledilse de, diğer tarayıcılara alışan kullanıcılar geri dönmeyi reddetmişti.

Windows Phone Benzeri Olabilir

Hali hazırda Windows Phone 7 ve Windows Phone 8 işletim sistemlerinde bulunan mobil İnternet Explorer'a çok benzeyeceği tahmin edilen Android sürümü, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan Nokia Xmodellerinin arayüzü de göz önüne alındığında kullanıcıların aklına önemli bir soruyu getiriyor. Acaba Microsoft Android kullanıcılarını Windows Phone'a alıştırma, benimsetme çabasına mı girdi?

Highslide JS
Kaynak:andorid,google,microsoft,internet explorer

Ekleyen:sinan2727