Seagate'den 6TB'lık Yeni Disk
23/04/2014

 

Seagate, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip 6 TB'lık hard diski olan Seagate Enterprise Capacity 3.5 HDD v4'ü tanıttı. Disk, benzer özellikli disklere göre daha hızlı veri transferi yapabiliyor.

 
 
 
 

Seagate, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip 6 TB'lık hard diski olanSeagate Enterprise Capacity 3.5 HDD v4'ü tanıttı. Sürekli artan veri üretimini göz önünde bulunduran Seagate, bu disk ile özellikle bulut tabanlı veri merkezlerinin, işletmelerin ve büyük veriye sahip şirketlerin artan kapasite ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Disk, Seagate'in global anlamda çalıştığı iş ortaklarına gönderilmeye başlanırken, bahar sonrası satışa sunulacak.

Enterprise Capacity 3.5 HDD v4, 6TB kapasite ile en yüksek kapasite yoğunluğuna sahip 3.5 inçlik hard disk olurken, aynı jenerasyona sahip diskin bir önceki versiyonuna göre %50 daha fazla kapasite sunuyor (Bir önceki diskin kapasitesi 4TB'dı). Dönüş hızı 7200 RPM olan disk, emsallerine oranla %90 daha fazla güç tasarrufu da sunuyor.

Benzer özellikli disklere göre %25 daha fazla performans gösterenEnterprise Capacity 3.5 HDD daha hızlı veri transferi yapabiliyor. Bu sayede 7 gün 24 saat data depolama yapılabilen en ideal çözüm oluyor. 12 Gb/s SAS arabirimine sahip diskin, sade sistem entegrasyonları için6Gb/s SATA bağlantı arabirimi de bulunuyor.

Disk performansı RAID yapıldığında değişiklik göstermeden devam ederken, özellikle kurumsal depolama alanında yüksek kapasite ve performans daha düşük maliyete sunulmuş oluyor.

 

Highslide JS
Kaynak:http://shiftdelete.net/

Ekleyen:sinan2727